Blog ve Websitesi Açma

   Bloglarınızda yazılarınızın okuna bilmesi ve para kazanabilmeniz için seçilen konuları büyük kitlelerin ilgi alanlarına hitap etmesi lazımdır. Yani birtek konusu olan bir blog açabilir, ama okuyucu sayınız sadece o açtıgınız konuya ilgi duyanlar kadar azdır.

  Blog Açmaya Karar Vermek

   Blog açmaya karar verdikten sonra seçeceginiz konuya çok dikkat etmelisiniz. Çevrenizdeki bir çok blıg yazarının bir kaç tane yazı yazıp birdaha bloglarına uğramamaktadır. Başarıya ulaşmış blogların ortak noktalarını şöyle sıralayabilirim

* Seyehat ( gezi ) Blogları

   Son yılların en trend blogları seyehat (gezi) bloglarıdır. Turisttik yerlerin, otellerin, yemek ve içmek , eğlence mekanlarının anlatıldığı bloglardır. Bu blog lar çok para kazandıran bloglardır. Bir çok insan dünyayı gezerek, gittiği yerleri yazarak ve fotoğraflayarak bir çok kişilere ulaşıyor. Daha sonra tatil sitelerinden aldıkları reklamlarla çok para kazanıyorlar. Ayrıca gezip gördükleri de cabası oluyor.

  *Moda Blogları

   En çok kazanan bloglar arasında da moda blogları vardır. Reklam alabilmesi en yüksek ve mutlaka okuyucu kitlenizde olmalıdır. Örnek verecek olursak tanıttığınız bir elbise bir çok kili beğenmese de illaki beğenen gurup olacaktır.

  * Teknoloji Blogları

   Teknoloji blogları genelde ugraşması çok zor bloglardır. Tenoloji hakkında devamlı yazacak konular bulmak çok geniş bir bilgi birikimi gerektirir. Böyle bir uzmanlığınız yoksa bu bloga hiç başlamayın.

   *Sosyal Medya Blogları

Sosyal medya henüz ülkemizde çok iyi değil. Dünyanın en çok facebook kullanan üçüncü ülkesiyiz ama gündem maddemiz twitter de topik, facebook ta like olabilir ama kimse sosyal medyanın olgusunun detaylarına hakim değildir. Sosyal medya kullanım araçlarını anlatan bir blog yazmanız biraz sabır ettikten sonra size çok paralar kazandırabilir.

   * Yemek Blogları

   Dünyada en çok okunan bloglardandır. Ancak yemek konusunda iddealı olunmalıdır. Yemek bloglarında rekabet çok üst noktadadır. Yemek konusunda bir blog açacaksanız mutlaka bir farklılığınız olmalıdır.

Benim de açmış olduğum blogları ziyaret etmenizi isterim.

Islam Harika.blogspot.com
Kafamdaki.wordpress.com
Kafamda.wordpress.com
Muhabbet Kuşcuwordpress.com

http://muhabbetkuscu.wordpress.com

Advertisements

3 responses to “Blog ve Websitesi Açma

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s