Afrodizyaklar

           Afrodizyaklar

   Günümüzde, stresten uzak durmak neredeyse imkansız bir hal almıştır. Yolda, sokakta, işte hatta evde bile stresle yaşar hale geldik. Bu da insanların yaşamını her yönden olumsuz olarak etkilemektedir. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için hem stresten uzak durmalı hem de beslenmemize dikkat etmeliyiz. Bazı besinler doğal afrodizyak özelliği göstermektedir. Bu yönde bir sorun yaşıyorsak bu besinleri yemeye özen göstermeliyiz.

iz.

<a href="

   Cinsel bezleri çalıştıran arı sütü kullanımından itibaren etkisini göstermektedir. Bir çok yönden faydalı olan bal bu alanda da olumlu etkisini insanlar üzerinde göstermektedir. Bal eski tarihten beri güçlü bir afradizyak olarak kullanılmıştır.

Ginseng uzun yıllardı Çin’de ilaç yapımında kullanılmıştır. Ginseng insanlara güç verir, yaşlanmayı yavaşlatır ve hormanal sistemi uyarıcı etkisi vardır. İçinde insana mutluluk veren kafein bulunan çikolata da insanı güçlendirir ve harekete geçirir. Bunların dışında güçlü afrodizyaklardan biri de karanfildir. Yorgunluğu alır vücuda dinçlik verici etkisi vardır. Günlük yaşantımızda tükettiğimiz domates, maydanoz, armut, limon, muz, roka, sarımsak, salatalık, soğan, çilek de afrodizyak özelliği taşıyan besinlerdendir.

Afrodizyak nedir? afrodizyaklari AfrodizyaklarSeks arzusunu, isteğini ve zevkini arttırabilecek her türlü maddeye veya harekete afrodizyak denir. Bu bazen yenen bir meyvenin gösterdiği bir etkiyken bazen de bir parfümün kokusu bile olabilir. Aslında eğer bir şey sizin cinsel arzunuzu olumlu yönde etkiliyorsa bu afrodizyaktır.

  Bütün eski kültürlerin hepsinde kendine özgü afrodizyakları vardır. Aslında bunların temelinde şehveti ve zevki artırma amacı vardır.

iz.

<a href="

İnsanların çok eski zamanlardan beri düşündüklerinden biri de olağanüstü cinsel güce sahip olmaktır. Afrodizyak kelime olarak adını Eski Yunan’lıların Aşk Tanrıçası Afrodit’tenalmıştır . Sağlıklı bir cinsel hayatın olması için çiftlerin hem bedensel hem de ruhsal yönden sağlıklı olmaları gerekir.

   Tabi ki bunların başında stresten uzak ve kafanın rahat olması gerekir. Bunların yanında dengeli beslenmenin de büyük bir etkisi vardır. Kullanılan afrodizyakların etki alanları da farklılık göstermektedir. Bunların bazıları beyindeki belli merkezlerde etki yaparken bazıları ise direkt olarak cinsel organların sinirleri üzerinde etki gösterirler.

NOT: Verilen önerileri kullanmak süreklilik taşımamalıdır. Verilen ölçüler ve ne kadar kullanılması gerektiği uyarılarına uyunuz. Verilen öneriler herkeste aynı etkiyi yapmayabilir.

Muhabbetkuşcu

iz.

<a href="

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s